Banner

Politikë

Post

PD komenton dorëzimin e Balilit; drejtësia e korruptuar. Meta, falenderon të huajt, harron policinë

e Martë 15 Janar, 2019

Dorëzim, por i kontrolluar në një sistem drejtësie të kontrolluar, e ka quajtur Deputeti demokrat Edi Paloka vetëdorëzimin e Klement Balilit, një prej bosëve të krimit të organizuar në vend. Opozita mendon se Balili ka patur deri tani mbështetjen e politikës dhe akuzoi Kryemini...

Post

Balili në duart e Drejtësisë: Lleshaj, rruga e vetme bashkëpunimi me drejtësinë

e Martë 15 Janar, 2019

Policia Shqiptare ka vënënë pranga sot një prej njerëzve më të kërkuar të drejtësisë shqiptarë, Klement Balili. Ky i fundit u vetëdorëzua. Lajmin e dha Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj i cili nënvizoi se ky operacion u finalizua nga një bashkëpunim mes...

Banner

Sport

Post
Banner

Aktualitet

Post

Nesër bëhet publik Pakti për Universitetet

e Enjte 17 Janar, 2019

Pas falenderimeve për punën e stafit, Zv.Kryeministrja Senida Mesi, kaloi sot pasuesit të saj Erion Braçe postin e numrit dy të qeverisë. Në qëndër të punës ishin trajnimet, rritja e profesionalizmit dhe vëmendja ndaj qytetarit, tha deputetja e Partisë socialiste Senida Mesi, e cila...

Post

Pse u dorëzua Klement Balili?

e Martë 15 Janar, 2019

Post

Zbulohet skema që përfitonte nga TVSHja, 13 në pranga

e Enjte 17 Janar, 2019

Trembëdhjetë persona janë arrestuar ndërsa 12 të tjerë janë shpallur në kërkim. Akuza, për evizion fiskal. Firmat e krijuara lëshonin fatura fiktive për tu rimbursuar me TVSH, duke i shkaktuar buxhetit të shtetit një dëm prej 18 miliardë lekësh. Të arrestuar...

Post

Moti, do të vazhdojnë ngricat

e Martë 15 Janar, 2019

Banner

Botë

Post

Pence konfirmon tërheqjen amerikane nga Siria

e Enjte 17 Janar, 2019

Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence tha se ai dhe presidenti Donald Trump dënojnë sulmin vetëvrasës në Siri ku mbetën të vrarë të paktën 19 persona, përfshirë disa ushtarë amerikanë, por përsëriti se SHBA do të vazhdonte me planin e tërheqjes. “Falë guximit të forcave tona të armatosura ne kemi shtypur Kalifatin e ISIS-it dhe shkatërruar aftësitë e tij&rsq...

Bashkimi Europian

Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen shpreson se Britania të mbetet në Bashkimin Europian, pasi marrëveshja e Brexit të BE të hidhej poshtë në Dhomën e Komuneve. ”Refuzimi është për të ardhur keq, por shpresoj se dera p&eum...

BRUKSEL - Edhe më pesimistët nuk e prisnin një rezultat kaq negativ për Theresa May. Në Westminister mbrëmë në darkë marëveshja e divorcit ndërmjet Londrës dhe Brukselit 'u dogj' nga parlamenti Britanik më mazhorancë votash, m&e...

Biznes

Post

Sipërmarrësit italianë në Shqipëri vlerësojnë uljen me trefish të taksave

e Diel 13 Janar, 2019

Lehtësimi me 3-fish i taksave për sipërmarrjen do të sjellë më shumë investime, rritje rrogash e zhvillim për bizneset në vend, ku një pjesë janë edhe shumë sipërmarrës italianë, të cilët janë zhvendosur në Shqipëri. “Ne vendosëm të lehtësojmë trefish ngarkesën e taksës. Pavarësisht se buxheti nuk i merr më ato lekë, ato lekë mund t&eu...

Hermes IT

Si è tenuta qualche giorno fa a Tirana la conferenza “International Judicial and Police Cooperation in the Fight Against the Phenomenon of Transnational Organized Crime”, parte del Progetto ‘Pameca V’, una delle mission più importanti della Comunità Europ...

Nel 2017 la crescita economica in Albania dovrebbe essere del 3,8% confermando un trend di miglioramento che prosegue da alcuni anni, ma perché questo cammino possa proseguire secondo Tao Zhang, vice direttore esecutivo del Fondo monetario internazionale (Fmi), è importante rafforzare ...

L’Albania dovrà restituire 57 milioni di dollari alla società canadese Bankers Petroleum, che ha gestito, fino al 2016, il giacimento petrolifero di Patos-Marinze. Questa la decisione dell'Arbitrato internazionale a cui Tirana si era rivolta per presentare ricorso contro l’...

Kulturë

Shqipëria si Franca, Italia ka sot qendrën e vet kombëtare për librin. Lajmin e mirë e jep pak para largimit Ministrja e kulturës Mirela Kumbaro, e cila firmos një prej projekteve më të rëndësishme. Ajo ndjehet "krenare që sot hedh firm&eum...

Yann Moix, shkrimtari francez ka shkaktuar shumë reagime, pjesa më e madhe nga gratë, për një thënie të tij për trupin e grave. Ai tha në një intervistë për Marie Claire se nuk mund të dashuronte dot një femër mbi të 50t...

Të duash do të thotë dhe të të duan, thoshte shkrimtarja e cila u nderua me Çmimin e Paqes në Sydney në vitin 2004 për aktivitetin e saj anti-luftë dhe u bë e famshme me librin e mrekullueshëm best seller: "Zoti i Gjërava të Vog...

Udhëtime

Post

Lifestyle

Post

Shkencë & Teknologji

Post

Opinion

Post

Cilësi Jete

Protagoniste absolute e një programi shumë të ndjekur që jepet në streaming "Të sistemojmë me Marie Kondo", seria e ideuar nga vetë ajo sipas metodës KonMarik, për të sjellë rregullin në shtëpi dhe për të përmir&eum...

Mielli orizit përfitohet nga disa fara të cilat quhen Oriza Sativa. Është i pasur me niseshte, dhe nuk përmban shumë proteina. I siguron trupit tonë këto dy gjëra: Vitaminat e grupit B: Vetëm se duhet të jetë miell orizi integral,që t&...