A duhet Lulzim Basha të distancohet nga këto veprime publikisht?

Pamjet me sipër janë marrë nga e përditshmja italiane la Reppublica, në momentin kur një bombë motolov u hodh në mes të kordonit të policisë. Nga pamjet duket qartë se flakët në mes të uniformave blu mund dhe të merini jetën. Ndërkohë kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ende nuk është distancuar publikisht nga këto akte vandale. Të gjitha mediat e huaja po komentojnë gjerësisht sulmin e opozitës për marrjen e qeverisë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet