Avokati Fanaj nuk pranon të dëshmojë në gjyqin kundër Shullazit

Sot është mbajtur seanca e radhës ndaj Emiljano Shullazit dhe grupit të tij. I pari nga dëshmitarët është avokat Neshat Fana, i cili në sallën e gjyqit tha se nuk mund të dëshmojë, për shkak të ligjit për avokatinë. Ai shtoi se biznesmeni Ylvi Beqaj ishte klienti i tij. Ky i fundit (Beqaj) kishte thënë Fanaj njihej me Shullazin për të mundësuar marrjen e pronësisë së ish hotel Vollgës në Durrës. Gjykata është tërhequr për të marrë vendimin.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet