Gjykata angleze dënon me 6 vite burg Afrim Xhekaliun

Ndryshon itinerari. Një shqiptar i arrestuar nga policia angleze ka tentuar të kthejë trafikun e klandestinëve. Bëhet fjalë për Afrim Xhekaliun, i cili mori një dëmin prej 6 vitesh burg, pasi tentoi të trafikojë 8 shqiptarë nga Franca në Itali. Gomonia e cila gati po mbytej në La Manche për shkak të erës së fortë, u kap nga rojet bregdetare. Policia kishte gjetur dhe foto të ndryshme gomonesh në celularin e Xhakaliut. Ka qenë ky i fundit që ka lajmëruar rojet e shpëtimit për shkak të kushteve të rënda atmosferike.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet