Pjerin Ndreu, njëri prej kandidateve të PSsë

Holanda dorëzon dokumentat në Prokurorinë e Përgjithshme: dosje kriminela me 4 kandidatët e Rames

Nga Holanda kanë ardhur informacione për 4 kryebashkiakë, që kërkojnë një tjetër mandate, lidhur me dënimet e tyre penale.

Lajmi u publikua nga A2 CNN dhe i citua nga katër media në vend. “Prokuroria e Përgjithshme ka në dorë dosjet për 4 kryetarë bashkish, të kapur në shkelje me formularin e dekriminalizimit. Në kulmin e konfliktit politik për mbajtjen e zgjedhjeve vendore më 30 qershor, autoritet holandeze dorëzojnë pranë organit qendror të akuzës, dosjet me vendime penale për katër kryetar bashkie në vend”, raportonte A2CNN. Ndaj lajmit në fjalë nuk kishte asnjë reagim zyrtar nga Prokuroria e Përgjithshme, as konfirmim dhe as mohim. Pritet që selia e PSsë dhe japë sqarim rreth këtij lajmi.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

1 Komentet

  1. Sulejman Kasemi  e Hënë 3 Qershor, 2019

    Po cfar presim ne nga keta delenxhinj mireqenie, punesim, drejtesi, apo barazi sociale po ne jemi i vetmi shtet pa koke ne bote qe prokurori e gjykat jane te kapur nga krimi dhe kriminelat jane ne qeveri dielli duket qe ne mjes po ste ngrohu nga mjesi gjer ne drek mos prit te te ngrohi ne dark ne shqiperi ngrohen vetem batakcinjt maskarenjt hajdutat dhe bythe lepiresit dhe drogaxhinjt si majtas e djathtas per ket krye ...r e ka then mire Vili Minarolli ky eshte nga ata qe lan ftyren e slan qafen qe do te thot ka regulluar qendren e rrethinat i ka len si ne kabul e popullin fukara se shqiperin e kane si toke babe