Ikën vera, priten të ulen temperaturat

Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qëndër kryesore në Europën Verirore e cila po mban në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot të stabilizuar. Vranësira priten në ultësirën perëndimore, por do të jenë kalimtare. Era do të fryjë e lehtë me drejtim jufperëndim më shpejtësi maksimale 6 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë larta. Zonat malore 16/32°C, Zonat e ulëta 18/36°C, Zonat bregdetare 22/34°C. E Diel dt 01 Shtator 2019 moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pakta deri mesatare. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (Ë) me shpejtësi maksimale 6 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie graduale.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet