Izet Haxhia do të flasë sot para Drejtësisë shqiptare

Ish truproja e Azem Hajdarit Izet Haxhia, ka mabërritur në Tiranë, pas një kërkesës për ekstradim nga ana e drejtësisë shqiptare. Ai është transportuar në burgun e sigurisë së lartë dhe do të qëndrojë atje. Avokati i tij tha mbrëmë se pritet të takohet më klientin e vet sot në orën 12.00. Ai do të dalë para trupit gjykues pas 48 orësh. Ai ishte dënuar në mungesë për vrasjen e Azem Hajdarit, me 25 vite burg. Dosja Hajdari pritet të nxjerrë prova te reja, të cilat mund të implikojnë dhe politikën. Haxhia u arrestua në Turqi në qeshor të vitit 2006, vend ku kërkoi dhe azil politik.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet