Janis Kaçifa flet për vdekjen e të birit: ja kush e frymëzoi Kostandinin

Vdekja e të riut grek në fshatin Bularat të Gjirokastrës, ka ardhur më shumë gjasa, nën influencën ekstremistë të ushtarëve grek. Babai i viktimës, Janis, ka folur për herë të parë para mediave. I riu 35 vjeç Kostandinos Kaçifa nuk pranoi të dorëzohej dhe shkeli distancën e sigurisë me forcat Renea. Sipas Shqiptarja.com ceremonia mortore e të riut i cili ishte planifikuar të mbahej sot, është anuluar dhe familjarët kanë kërkuar ekspertizë ligjore mbi trupin e të riut. Gjendja në fshatin Bularat është e qetë, ndërkohë që forcat policore janë larguar nga fshati.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet