Lamtumirë Luan Hajdaraga, kurora me lule në hollin e Kuvendit

Kurora me lule dhe homazhe në nderim të figurës së ish-deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, ish-ministrit të Mbrojtjes, Luan Hajdaraga, i cili u nda nga jeta dje, pas një sëmundjeje të gjatë. Homazhet u organizuan në sallën e Kuvendit. Të shumta personalitetet që morën pjesë, duke filluar nga kolegë, lidërë aktualë, por dhe gazetarë. Pas homazheve, Hajdaraga u përcoll për në banesën e fundit, në varrezat e Sharrës aty ku do të prehet përgjithmonë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet