Llalla merr në dorë dosjen e protestave. Veliaj, nuk tërhiqem

Prokuroria e Tiranës çeli hetimet për lejet e ndërtimit të një parku lojërash tek Liqeni Artificial në Tiranë, tha kryeprokurori Adriatik Llalla, pas kallëzimit të bërë nga shoqëria civile. Asnjë koment më shumë. Lidhur me ndërtimin e parkut të lojërave në zonën e Liqenit Artificial, shoqëria civile po proteston që prej disa ditësh, ndërsa sot kësaj proteste i janë bashkuar dhe demokratët. Kryebashkiaku Erjon Veliaj po mbrëmë tha se nuk tërhiqet pas vendimit të tij.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

1 Komentet

  1. Pirro Prifti  e Hënë 22 Shkurt, 2016

    o Njerez ne detyre , procedoni penalisht te tere ata qe demtuan. Ndryshe nuk merr vesh ky milet. Ligji behet duke perorur forcen e ligjit dhe jo fjalet.