Moti për ditët e ardhshme, i ftohtë i acartë në të gjithë vendin

Ditët e ardhshme duke nisur nga e marta deri të premten do të karakterizohen nga temperatura shumë të ftohta. Temperaturat do të ulen ndjeshëm në të gjithë vendin dhe do të arrijnë deri në -7 gradë celcius . Në zonat malore do të ketë reshje të shumta dëbore. Pjesa e mbetur e dhjetorit do të ketë ditë të ftohta, më me pak shira dhe shumë dëborë. Edhe nata e ndrrimit të viteve do të shoqërohet nga dëbora dhe temperaturat shumë të ulëta. Gjatë fillimit të javës që vjen parashikohet që reshjet e dëborës të përfshijnë edhe zonat e ulëta.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet