Ja çfarë pritet të ndodhë nesër me temperaturat

Reshje mesatare shiu dhe rritje temperaturash me dy gradë. Parashikimet për të gjithë ata që nuk e duan dimrin dhe dëborën janë pozitive. Borë e pakët në gjysmën lindore të vendit, ndërsa në perëndim ato do të jenë në formë shiu. Ato do të pësojnë një rritje me rreth 2 gradë. Më konkretisht, nesër (e enjte dt.10) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit do të jenë:

në bregdet: 3 / 9 °C

në vendet e ulëta: 2 / 6 °C

në vendet malore: – 5 / 1 °C.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet