Parashikimi i motit, vazhdon dëbora në veri

Moti për sot parashikohet të jetë i kthjellët me vranësira të pakta. Vranësirat do të jenë më të dëndura në veri të vendit, ku rreth mesditës parashikohen dhe reshje dëbore. Bëhet fjalë për qarqet Kukës, Dibër, Elbasan, Korçë e Gjirokastër. Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Veriperëndim me shpejtësi 1-15 m/sek. Valëzimi i forcës 1-2 me lartësi vale 0.7-1.5 metër. Temperaturat parashikohen me rënie të ndjeshme në mesditë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet