Parashikimi i motit

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot moti parashikohet i kthjellët. Vranësirat do të jenë të pakta dhe kalimtare, kryesisht përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim me shpejtësi deri në 10 m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare, shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 15/29 Diell

Kukës 13/28 Diell

Lezhë 16/30 Diell

Dibër 12/26 Diell

Durrës 16/30 Diell

Tiranë 16/31 Diell

Elbasan 15/32 Diell

Berat 14/31 Diell

Vlorë 16/30 Diell

Korçë 11/25 Diell

Gjirokastër 14/32 Diell

Sarandë 16/31 Diell

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet