Prokuroria përfundon hetimet për dosjen ''Habilaj''

Kanë përfunduar hetimet për dosjen e Habilajve dhe Prokuroria e krimeve të rënda ka dërguar provat në Gjykatë, për 9 anëtarët e këtij grupi. Të përfshirë dhe ish zyrtarë të lartë të Policisë si Jaeld Çela, Gjergji Kohila e Sokol Bode si edhe ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri. Mësohet se Prokuroria është në pritje të dy letërporosive nga Italia për ish-ministrin e brendshëm, Saimir Tahiri. Burimet thanë për Balkanëeb se në fundjavë dy prokurorët Dritan Prenci dhe Vladimir Mara, kanë udhëtuar drejt Italisë, ku kanë marrë të dhëna për llogari të cështjes “Tahiri”.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet