Protesta e banorëve para Parlamentit: plagosen rëndë dy punonjës policie

Banorët e Astirit dolën sot në protestë para parlamentit, për të kërkuar te mos largohen nga shtëpitë tyre. Banorët hodhën kapsolla ndaj punonjësve të policisë dukë plagosur dymbëdhjetë prej tyre, dy në gjendjë të rëndë. Një police preu gishtat e dorës për shkak të kapsollave. Nuk ka të raportuar për të plagosur rëndë tek protestuesit. Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj shkoi për të parë nga afër të plagosurit. Pas daljes ai tha se Policia ishte goditur dhe nga përfaqësues të caktuar politikë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet