Reshje dëbore në Qafë Mali-Qafë Shllak, ARRSH: rruga e kalueshme dhe pa probleme

Gjatë orëve të para të ditës së sotme, në rrethin e Pukës kanë rinisur reshjet e dëborës, dhe konkretisht në segmentin Fushë Arrës-Fushë Dukagjin, në zonën Qafë Mali-Qafë Shllak. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se menjëherë kompanitë e mirëmbajtjes filluan punën për pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës. Sipas ARRSH, rruga është e kalueshme dhe pa problem për qarkullimin e automjeteve. /Ata/

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet