Rio 2016, finalja e basketbollit për femra, Spanjë-SHBA

SHBAja dhe Spanja do të diskutojnë medaljen e artë olimpike në basketbollin për femra. Në gjysmëfinale, skuadra amerikne mundi përfaqësuesen franceze me rezultatin 86-67. Francezët rezistuan deri në periodën e dytë ndërsa në vazhdim kontrollin e lojës e morën amerikanet. Ga ana tjetër ekipi i Spanjës eleminoi kampionen në fuqi, Serbinë. Iberikët triumfuan me rezultatin 68-54, ku spikatën Alba Torres dhe Laura Nikols.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet