Shira të pakët në pjesën jugore dhe qendrore

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët, me vranësira mesatare dhe të dendura, ndërsa reshjet e shiut me intensitet të ulët dhe do të jenë prezente në orët e para të ditës në pjesën Jugore dhe pjesërisht atë Qendrore. Më pas do të kemi intervale kthjellimi.

Era do të ketë drejtimin nga Verilindje-Veriperëndimi, me shpejtësi deri në 12 m/sek, përgjatë vijës bregdetare deri në 25 m/sek. Valëzimi në det do të jetë i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 17/25 Re diell

Kukës 11/21 Re diell

Lezhë 19/26 Re diell

Dibër 9/22 Shi diell

Durrës 17/29 Shi diell

Tiranë 18/29 Shi diell

Elbasan 15/30 Shi diell

Berat 14/30 Shi diell

Vlorë 15/28 Shi diell

Korçë 12/24 Shi diell

Gjirokastër 11/30 Shi diell

Sarandë 18/28 Shi diell

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet