Shkarkohet zyrtari, nuk shkoi në mbledhjen e PS: emisioni investigativ zbulon detajet

Një emision investigativ në vendin tonë ka bërë publik rastin e një shkarkimi nga Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj. Zyrtari i shkarkuar ishte Kryetari i degës së Fondit të sigurimeve të kujdesit Shëndetsor në qytetin e Tropojës Çlirim Hajdarmataj. Arsyeja e shkarkimit ishte mungesa e Hajdarmatajt në një nga mbledhjet asamblesë së PS. Mbledhja ishte zhvilluar në datën 31 Nëntor 2016 , ndërsa urdhëri i shkarkimit ka ardhur në datën 7 Nëntor 2016. Hajdarmataj bëri publike ngjarjen si dhe rregjistroi një telefonatë të Ministrit Beqaj, ku ky i fundit i kërkon llogari për mungesën në mbledhjen e Asamblesë së zgjeruar dhe i uron fat në jetë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet