Shqipëria nën shi

Shqipëria është zgjuar nën shi. Reshje ka patur në gjithë territorin e vendit. Në shumicën e qarqeve reshjet do të vijojnë mesatare, në qarkun Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër reshjet priten të jenë mesatare deri lokalisht intensive të shoqëruara me shtrëngata. Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 11 / 18 °C, në vendet e ulëta: 10 / 19 °C dhe në vendet malore: 6 / 13 °C. Ndërsa era pritet të fryjë mesatare deri e fortë në bregdet dhe Jug të vendit.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet