Sot shi dhe shtrëngata

Moti për ditën e sotme parashikohet të jetë me vranësira mesatare dhe të dëndura. Merrni çadrat me vete, pasi priten dhe reshje shiu, kryesisht në zonat veriore dhe bregdetare të vendit. Reshjet do të jenë me intensitet mesatar dhe në formën e shtrëngatave. Pjesërisht do të ketë dhe stuhi. Mjegull/mjegullinë lokale. Era do të fryjë me drejtim Juglindje- Jugperëndim me shpejtësi deri në 12 m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare, shoqëruar me një valëzim të forcës 2-3 ballë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet