Vettingu fillon të funksionojë/ ''Burgim i përjetshëm'' për vrasësin e Fildez Hafizit

Vettingu në drejtësi mesa duket ka filluar të funksionojë. Rasti i vrasjes së gjyqtares Fildez Hafizi tregon se për drejtësia mund ti japë shpresë shqiptarëve. Dhe sot gjykata foli. Burgin të përjetshëm, për vrasësin e nënes së re, me profesion gjyqtare, Fildezit. U vra nga babai i fëmijëve të saj, Kasemi. Çifti kishte kohë që ishte divorcuar. Trupi gjykues la përjetë në burg vrasësin e saj. Ngjarja e ndodhur pak më shumë se një vit, tronditi opinionin publik duke e rritur alarmin e dhunës ndaj gruas në vend. Aktualisht të dy fëmijët e gjyqtares janë marrë nën kujdestarinë e motrës së viktimës.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet