Zbulohet celula e Isis në Venezia

Një celulë xhihadiste është zbuluar në Itali, gjatë orëve të natës së kaluar, gjatë një operacioni të policisë dhe karabinierëve (zyra e Antiterrorizmit) në Venezia. Tre kanë përfunduar në pranga, i ndaluar dhe një minoren. Bëhet fjalë për shtetas nga Kosova, me lejeqëndrim të rregullt në Itali. Gjatë operacionit u kryen dhe 12 kontrolle, 10 prej tyre në qendrën historike të Venecias, një në Mestre dhe një në Treviso.

Author

Shkruaj një koment

0 Komentet