Biskota me krem rikotë dhe çokollatë

Receta: 300 gr miell

120 gr sheqer i kuq

130 gr rikota

30 ml vaj

30 ml qumësht

2 vezë

100 gr çokollatë e coptuar

gjysëm pakete pluhur pjekës

Piqen në 180 gradë për rreth 15 minuta/marrë nga Kuzhina në fokus/

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet