Holanda drejt 'Po-së: Komisioni parlamentar holandez letër parlamentit

Komisioni për Punët e Jashtme dhe Çështjet Europiane i Dhomës së Ulët të parlamentit holandez nisi sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Anëtarët e këtij komisioni diskutuan mbrëmjen e sotme mbi qëndrimin që do të mbajnë për çeljen e negociatave për dy vendet. Më herët sot ministret e kabinetit qeveritar të Shqipërisë u kanë dërguar një letër deputetëve të Holandës, ku kërkojnë mbështetjen e tyre ndaj vendit tonë për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet