Johannes Hahn vizitë në Tiranë, opozita përgatit protestat

Në kohën kur opozita ka deklaruar se do të fillojë protestat, Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian do të vizitojë edhe Shqipërinë, pas vizites në Prishtine. Lajmi bëhet i ditur nga ambasadori i delegacionit të BE-së në Shqipëri Luigi Soreca. Komisioneri Hahn do të takohet në orët e vona të ditës së sotme me kryeministrin Rama për të diskutuar për reformat si dhe përpjekjet e bëra për vijimin e tyre.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet