Mogherini thërret liderët e Ballkanit Perëndimor në Bruksel, Rama nuk shkon

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian Federica Mogherini ka organizuar një takim në Bruksel më krerët e Ballkanit Perëndimor. Në këtë takim është ftuar të marrë pjesë Presidenti i Kosovës Hashim Thaci, ai i Serbisë Aleksandar Vucic, nga Mali i Zi Milo Gjukanovic, nga Maqedonia, dhe Bosnja. Kryeministri shqiptar me shumë gjasa nuk do të jetë prezent. Shkak, protestat e studentëve.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet