''Zgjohet'' Soreca, flet për situatën politike: çfarë alternativash propozoi për zgjidhjen e krizës?

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka komentuar krizën politike në vend. "Kemi një krizë të paprecedentë në Shqipëri që prej shkurtit kur opozita vendosi të braktisë parlamentin. Kam bërë 31 thirrje për tu ulur në tryezë dhe tani ja arritëm për reformën zgjedhore", tha Soreca.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

1 Komentet

  1. Selami Jenishehri   e Premte 14 Shkurt, 2020

    A ka reforme zgjedhore me nenin 315 te kodit Penal te çfuqizuar ?? Veç nji i ster blere e thote kete . FLM per mirkuptimin....!!!??