Siri, kartmonedhë me portretin e Bashar al Assad

Banka qëndrore siriane deklaroi sot se do të hedhë në qarkullim një kartmonedhë të re, me vlerë 2000 lira siriane, me portretin e presidentit të vendit Bashar al Assad. Kjo është hera e parë qëkur Assad mori pushtetin 17 vite më parë. Më herët karmonedhat mbanin portrenin e liderit historik të vendit dhe babait aktual të presidentit Hafez al Assad.

Author
Hermes News

Redaksia

Lajme të ngjashme

Shkruaj një koment

1 Komentet

  1. Fotaq Koli   e Hënë 3 Korrik, 2017

    Pse mePortretin e kujt do jene..,,,,,?!