“Cikloni bombë” në SHBA, shkakton 17 viktima, në vazhdim parashikohen stuhi të forta

Moti i keq ka pushtuar SHBA-në. Rreth 5 mijë fluturime janë anulluar. Autoritetet këshillojnë që ti shmangin fluturimet me avion në këtë periudhë. Deri më tani janë registruar 17 viktima, ndërsa pritet që moti të jetë ekstrem në orët e ardhshme. Parashikohen eëra të forta, stuhi dhe reshje të shumta dëbore. Reshjet e dëbores ne qytete si Boston do të arrijë deri në 45 cm. Rritja e nivelit të dallgëve në det ka shkaktuar disa përmbytje. Në fundjavë pritet që moti të vijë drejt përkeqësimit dhe me temperatura shumë të ulëta.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet