Anija e peshkimit përplaset me cisternën e naftës, 13 të vdekur

Një përplasje në det ka ndodhur mëngjesin e sotëm midis një anije peshkimi dhe një cisterne nafte. Ngjarja ndodhi në portin e qytetit të Incheon, në Korenë e Jugut. Në bordin e anijes ishin gjithsej 22 persona. 13 prej tyre humbën jetën, shtatë u shpëtuan ndërkohë që janë ende në kërkim dy persona, mes të cilëve komandanti i anijes peshkimit.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet