Arabia Saudite arreston 11 princa, përfshirë edhe miliarderin Alwaleed bin Talal

Arabia Saudite njoftoi arrestimin të shtunës mbrëma të investitorit të shquar, miliarderit Prince Alëaleed bin Talal, dhe të paktën 10 princave të tjerë, ndër to katër ministra dhe disa ish ministra. Prince Alëaleed kontrollon firmën e investimeve Kingdom Holding dhe është një nga njerëzit më të pasur në botë. Ai ka në pronësi aksione të mëdha në Neës Corp, Citigroup, Tëitter dhe shumë të tjera në kompanive të njohura. Princi gjithashtu kontrollon rrjetet televizive satelitore të shikuara në të gjithë botën arabe.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet