Lee Jae-yong

Arrestohet kreu i kompanisë Samsung, akuza për korrupsion

Prokurori special i Koresë së Jugut ka kërkuar arrestimin e shefit të Samsung, Lee Jae-yong. Ai akuzohet për ryshfet, përvetësim dhe dëshmi të rreme. Rasti është i lidhur me një skandal, që ka çuar në shkarkimin e presidentes koreane-jugore, Park Geung-hye. Kompania Samsung e komentoi këtë arrestim duke thënë: “vështirë të kuptohet”. Gjykata e Qarkut në Seul tani duhet të vendosë nëse do të zbatojë urdhrin.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet