Balluku rikthen Ilir Bejtja në postin e zv.ministrit

Zëvendësohet zv.Ministri i infrastrukturës dhe energjisë Enis Aliko. Pas ndërrimit të ministrave dhe zv.Kryeministres të tjera shkarkime kanë përfshirë qeverinë. Edi Rama ka vendosur të rikthej në detyrën e zv.ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, ish-deputetin e Elbasanit, Ilir Bejtja. Ky i fundit ishte drejtor në Ministrinë e Infrastrukturës, kur ajo drejtohej nga Damian Gjiknuri.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet