Finlandë: përplasje mes një treni dhe një automjeti ushtarak, katër të vdekur

Të paktën 4 persona vdiqën në një përplasje mes një automjeti ushtarak dhe një treni në Finlandën jugore. Kështu raportuan mediat lokale. Nga ky aksident mbetën gjithashtu tetë vetë të plagosur të cilët u dërguan me urgjencë në spital. Ministri finlandez i Mbrojtjes Jussi Niinisto shprehu ngushëllimet e tij në Twitter: "Dita filloi me lajme të këqija, më vjen keq," shkroi ai.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet