Frika për lëkundje të reja në Itali, banorët flenë jashtë

Italia përsëri nën frikën e tërmeteve. Rreth 60 lëkundje tërmeti u ndjenë në rajonin e le Marche, Umbria dhe Perugia. Në orën 19:10 u ndje një lëkundje e fortë tërmeti, 5,4 të shkallës Rihter, në orën 21.18 një tjetër lëkundje 5,9 dhe në orën 23.42 u ndje një tërmet 4,6 i shkallës Rihter. Tërmeti u ndje dhe në kryeqendër Rome, në Ussita, Camerino, Castel Sant’Angelo. Viktima nuk ka patur dhe as të plagosur rëndë, por zyra e mbrojtes civile thotë se dëmet materiale janë të shumta. Disa banorë kanë fjetur brenda makinave.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet