Grabitje si në filma në Paris, hajdutët vjedhin bizhuteritë prej 4.5 mln$ në hotelin luksoz

Pesë hajdutë të armatosur kanë grabitur disa bizhuteri me vlerë miliona dollarë në hotelin luksoz të Ritz në Paris. Mediat franceze raportuan se grabitëst thyen xhamat e një dritareje brenda hotelit dhe mundën të rrëmbejnë bizhuteritë më të çmuara që ndodheshin aty. 4.5 milionë dollarë ndodhen në duar e hajdutëve. Hoteli Ritz, është hoteli më luksoz me pesë yje ndodhet ndodhet në Place Vendôme, në rrethin e parë historik të Parisit në bregun e djathtë të lumit Seina. Derimë tani janë arrestuar 3 burra, ndërsa vazhdojnë përpjekjet për kapjen e 2 të tjerëve.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet