Hollande, duhet të mbrojmë vlerat europiane me ''kthjelltësi''

Fitorja elektorale e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale amerikane ka hapur një skenar pasigurish të reja, tha sot Presidenti francez Francois Hollande, duke komentuar rezultatin e zgjedhjeve presidenciale amerikane. "Populli amerikan zgjodhi Trump si president të ri të SHBAve. E uroj ashtu siç është normale të bëhet mes krerëve të shteteve demokratike. Mendimi im shkon dhe për Hillary Clinton me të cilën kam punuar gjatë presidencës Obama. Kjo zgjedhje amerikane hap një periudhë pasigurisht" tha Hollande që fton Europën të mbrojë vlerat e saj me "qartësi dhe kjelltësi".

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet