I ftohti polar në SHBA, 3 viktima, me mijëra fluturime anulohen

Ka arritur në 21 bilanci i viktimave për shkak të të ftohtit polar në SHBA. I ftohti i cili është shtrirë nga New York-u në Montana bëri që temperaturat të biën më shumë sesa ato në Antarktidë, ndërsa funksionarët thanë se të qëndrosh jashtë qoftë dhe vetëm për pesë minuta mund të çojë në ngrirjen e trupit. Mes viktimave dhe një student i Universitetit të Ioëa-s, i cili u gjet i vdekur jashtë shtëpisë së tij në Detroit. Një tjetër burre dhe një i moshuar rreth 82 vjeç u gjetën të vdekur. Shumë kryetare te bashkive kanë kërkuar nga qytetaret të ulin konsumin e energjisë elektrike, ndërsa nëpër aeroporte janë fshirë më mijëra fluturime.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet