Kina goditet nga stuhia, humbin jetën 98 persona

Një stuhi e fuqishme ka goditur Kinën duke lënë të vdekur 98 persona dhe duke plagosur qindra të tjerë. Ngjarja u regjistrua në afërsi ët qytetit Jançeng, i cili ndodhet në veri të Shanghait. Sipas agjensive kineze të lajmeve, si pasojë e stuhisë, janë dëmtuar linjat e energjisë elektrike, janë shkatërruar çatitë e shtëpive dhe bizneseve, ndërkohë janë përmbysur edhe dhjetra makina. Autoritetet kineze raportojnë se erërat kapën shpejtësinë prej 78 miljesh në orë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet