Kongo, të paktën 33 të vdekur nga përmbytjet, përfshirë 5 fëmijë të një familjeje

Të paktën 33 vetë vdiqën nga përmbytjet që po prekin kryeqytetin e Republikës Demokratike të Kongos, Kinshasën dhe rrethinat e saj. Ky raport u sigurua nga një këshilltar provincial i shëndetësisë, Dominique Weloli, duke theksuar se janë vetëm vdekjet e konfirmuara, por mund të ketë edhe viktima të tjera. Më e rënda ishte vdekja e 5 fëmijëve të një familjeje që u mbytën nga shirat masivë. Disa rajone të Kinshasës, qyteti më i madh i Kongos "Rdc", sot u përmbytën pas një nate me reshje të mëdha.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet