Koreja e Veriut kërcënon përsëri Shba-të dhe Japnoninë

Pyongyang kërcënon përsëri. Premton se do të përdorë armët nukleare të arsenalit që disponon, për të "fundosur" Japoninë dhe Shba-të, "fajtorët e parë" të raundit të fundit te sanksioneve të vendosura ndaj Koresë së veriut.

"Kërcënimi" është bërë përmes një komunikatë për shtyp të Koresë së veriut. "Katër ishujt e Arqipelagut duhet të fundosen në det nga bomba nukleare Juche", thuhet në komunikatë. Përgjigje e fortë dhe nga ana e Japonisë e cila i ka quajtur këto frazë provokatore dhe të "papranueshme". Kërcënimet e Pyongyang po rrisin kërcënimet rajonale.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet