Nesër zgjedhjet e përgjithshme në Gjermani

Mbahen ditën e nesërme zgjedhjet e përgjithshme në Gjermani, ku Angela Merkel, synon përnjë mandat të katërt. Akuzat dhe kritikat e shumta në lidhje me emigrantët dhe azilantët në Gjermani kanë ngritur dyshime nëse kancelarja gjermane do ta mbajë këtë post edhe për 4 vite të tjera. Sondazhet dhe anketat tregojnë se partia e saj Kristian Demokrate udhëheq garën deri më tani. Për herë të parë në zgjedhjet e përgjithshme konkurron një parti e ekstremit të djathtë që është kundër emigrantëve.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet