Dmitri Peskov, zëdhënësi i Kremlinit

Putin dhe Trump nuk mund të takohen shumë shpejt, arsyeja pse...

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij amerikan Donald Trump do të takohen, por kjo sigurisht nuk mund të ndodhë shpejt. Lajmin e dha zëdhënësi i kremlinit Dmitri Peskov tha për BBC. “Ky takim nuk do të ndodhë javët e ardhshme”, tha ai. ”Shpresojmë për më të mirën, që takimi të zhvillohet muajt e ardhshëm”, theksoi ai. Sipas tij, për organizimin e takimit do të duhen muaj të tërë pune.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet