Qeveria e re e italianëve merr votëbesimin në Senat

Qeveria e re e Paolo Gentilionit mori votëbesimin sot në Senatin italian pas votës pozitive dje në mbrëmje nga deputetët. Në 268 senatorë që morën pjesë në këtë votim të bojkotuar nga një pjesë e opozitës, pasuesi i Matteo Renzit morri besimin me 169 vota pro dhe 99 kundër.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet