Rusia: Abu-Bakr Al Baghdadi u vra në Raqqa

Mediat ruse kanë bërë të ditur sot se lideri i Isis Ibrahim Abu-Bakr Al Baghdadi ka vdekur, gjatë një bombardimi afër Raqqa. Ngjarja ka ndodhur më datë 28 maj. "Sipas informacioneve që po verifikohen përmes kanaleve", në zonën periferike të jugut të Raqqa "ishte prezent dhe lideri i Isis Abu-Bakr Al Baghdadi, i cili u vra gjatë bombardimeve", bëri të ditur Ministria e mbrojtjes ruse, i cituar nga televizioni Zvezda.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet