SHBA, Të shtëna me armë në një shkollë fillore, 1 viktimë dhe 3 të plagosur

Regjistrohet një tjetër sulm me armë në SHBA. Kësaj rradhe ngjarja ka ndodhur në një shkollë fillore në Karolinën e Jugut. Një adoleshent ka hapur zjarr duke plagosur tre fëmijë dhe një të rritur. Sipas Associated Press, njëri prej të plagosurve ka ndërruar jetë. Mësohet se të shtënat kanë ndodhur gjatë mesditës së djeshme. Shkolla fillore Townsville ku ndodhi sulmi, ka 286 nxënës.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet