Shpërthime terroriste në Somali, të paktën 23 të vdekur

Kryeqyteti i Somalisë, Mogadishu, është tronditur nga shpërthime të fuqishme me bomba nga terroristët. Shpërthimet kanë ndodhur fillimisht pranë një hoteli, dhe më pas në afërsi të parlamentit. Mediat e huaja raportojnëpër 23 persona të vdekur dhe të paktën 30 të plagosur. Forcat e sigurisë kanë marrë nën kontroll hotelin ku ndodhi shpërthimi këtë mëngjes pas vrasjes së tre terroristëve dhe kapjes së dy të tjerëve.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet