Somali: kamikaze kundër policisë, 17 të vdekur, 20 të plagosur

17 vetë janë vrarë nga një bombardues vetëvrasës në një akademi policie mëngjesin e sotëm. Koloneli Mohamud Aden tha se 20 policë të tjerë janë plagosur nga sulmi dhe disa prej tyre rrezikojnë jetën. Bombarduesi, i maskuar si oficer policie me eksplozivë të fshehur, të lidhur rreth belit u infiltrua në Akademinë e Policisë Gen. Bombarduesi hyri në akademinë e policisë pa u zbuluar dhe u bashkua me linjën e gjatë të oficerëve në paradën e provave para se të shpërthente eksplozivin në trupin e tij. Oficeri i policisë, Farah Omar, i cili ishte në vendin e ngjarjes në kohën e shpërthimit, tha se bombarduesi kishte në shënjestër një vend ku u mblodhën dhjetëra ushtarë ku kishte si qëllim të shkaktontë sa më shumë viktima.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet